Booking.com
top of page
כמה עולה מלון בסיאול דרך בוקינג? (מודעה)

"קללת הקבר" Exhuma הסרט הקוריאני שובר הקופות: במאי הסרט ג'אנג ג'ה היון והשחקן הראשי לי דו-היון מספרים על תהליך היצירה

עודכן: 5 במאי

סרט האימה הקוריאני "קללת הקבר" ( Exhuma 파묘 ) של הבמאי ג'אנג ג'ה היון בכיכובם של השחקנים לי דו-היון, קים גו-און, צ'וי מין-סיק ו-יו הא-ג'ין זכה להצלחה פנומנלית בקופות מאז יציאתו לאקרנים ב-22 בפברואר:

הוא הסרט הרווחי ביותר בקופות בדרום קוריאה ב-2024, ובין הסרטים הרווחיים ביותר של דרום קוריאה בכל הזמנים.

"קללת הקבר" נמכר ל-133 מדינות, ועד כה הסרט הרוויח מעל 95 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם.


Exhuma Korean movie actors Lee Do Hyun and Kim Go Eun play Korean shamans sitting in a plane השחקנים לי דו היון וקים גו-אן יושבים במטוס בסרט הקוריאני "קללת הקבר"
השחקנים לי דו היון וקים גו-אן בסרט הקוריאני "קללת הקבר"

עלילת הסרט קללת הקבר:

Korean movie Exhuma actors Choi Min-sik, Kim Go-eun, Yoo Hae-jin and Lee Do-hyun Eצ'וי מין-סיק, קים גו-און, יו הא-ג'ין ולי דו-היון גיבורי הסרט "קללת הקבר" מציצים לקבר אבי המשפחה הקדמון
צ'וי מין-סיק, קים גו-און, יו הא-ג'ין ולי דו-היון גיבורי הסרט "קללת הקבר" (Showbox)

שני שאמאנים צעירים, הווא-רים (בגילומה של קים גו-און) ובונג-גיל (בגילומו של לי דו היון), לוקחים על עצמם לטפל במקרה של משפחה קוריאנית עשירה בלוס אנג'לס שפנתה לעזרתם לאחר שעברה מספר אירועים על-טבעיים מוזרים.


כשהשניים חוקרים את המקרים, הם מגלים כי מקור הבעיות בקבר של אבי המשפחה הקדמון. על מנת לטפל בבעיה, הם מציעים הוצאה מהקבר, ולשם כך מגייסים את המומחה הותיק לשיטות ניחוש באמצעות חקירת מאפייני הקרקע, סאנג-דיוק (בגילום צ'וי מין-שיק). כמו כן מסייע להם הקברן יונג-גון (בגילומו של יו הא-ג'ין).


עם זאת, כשהם מתחילים את החפירה, הם מגיעים להבנה שהם מתמודדים עם משהו הרבה יותר מאיים ומטריד מכפי שציפו.


ז'אנר / סוגה: אימה, מתח, מיסתורין, על-טבעיהשחקנית הקוריאנית קים גו-אן 김고은 Kim Go-eun שיחקה בסרטים רבים: היא הופיעה לראשונה בסרט "גשר בצבע כסף" (은교 Eungyo) בשנת 2012, עליו זכתה במספר פרסי השחקנית החדשה הטובה ביותר בדרום קוריאה; היא כיכבה יחד עם ג'ונג הא אין בסרט המשודר בנטפליקס "התדר של האהבה" (2019), ועוד. בנוסף מוכרת קים גו אן מכיכובה בדרמות הקוריאניות "גובלין", "נשים קטנות", "המלך, תמיד" / "המלך: שליט הנצח", "תאי המוח של יומי", ועוד.

Kim Go-eun 김고은 as a shaman in Korean film Exhuma movie השחקנית קים גו-אן בסרט קללת הקבר
השחקנית הקוריאנית קים גו-אן בסרט "קללת הקבר"

השחקן הקוריאני לי דו-היון 이도현 Lee Do Hyunn מוכר בין היתר מכיכובו בדרמות הקוריאניות "תהילת הנקמה", "האמא הרעה-טובה", "מלנכוליה", ועוד.

actor Lee Do Hyun Exhuma Korean movie Korean film as a shaman with tattoo השחקן הקוריאני לי דו-היון בסרט קללת הקבר עם קעקועים
השחקן הקוריאני לי דו-היון בסרט "קללת הקבר" (התמונה מעמוד הפייסבוק של השחקן)

השחקן הקוריאני צ'וי מין-שיק Choi Min-sik 최민식 מוכר ממשחקו בסרטים רבים, ובעיקר בזכות תפקידו בסרט "שבעה צעדים" / "אולדבוי" (2003), עליו זכה לשבחים ופרסים: פרס השחקן הטוב ביותר בטקס פרסי האמנות של בקסאנג ה-40 Baeksang, פרסי הדרקון הכחול ה-24 ובפרס הפעמון הגדול ה-41; "האדמירל" / "האדמירל: זרמים רועמים", שהפך לסרט הרווחי ביותר בדרום קוריאה, עליו זכה בפרס הגדול בטקס פרסי האמנויות של בקסאנג ה-51 Baeksang; ועוד.

השחקן הקוריאני צ'וי מין-שיק בסרט קללת הקבר Korean actor Choi Min-sik in Korean horror movie Exhuma film
השחקן הקוריאני צ'וי מין-שיק בסרט קללת הקבר (מכרזת הסרט)

השחקן הקוריאני יו הא-ג'ין 유해진 Yoo Hae-jin הוא אורח קבוע בתכניות בידור רבות בקוריאה, גם משחק בתפקידים ראשיים ומשניים רבים בסרטים ובסדרות. בין היתר שיחק לאחרונה בסרט "ינשוף הלילה"; לסרט הראשון בו כיכב, "מפתח מזל" משנת 2016 היו יותר מ-5 מיליון צופים; ב-2017 שיחק בתפקיד משנה בסרט המצליח "נהג מונית" שזיכה אותו בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר בפרס האגודה הקוריאנית למבקרי קולנוע ובמועמדות לפרס הקולנוע האסייתי; ועוד.

השחקן הקוריאני יו הא-ג'ין בסרט קללת הקבר Exhuma Korean movie actorYoo Hae-jin
השחקן הקוריאני יו הא-ג'ין בסרט קללת הקבר (מכרזת הסרט)

ג'אנג ג'א היון Jang Jae-hyun 장재현 במאי הסרט "קללת הקבר" ניסה להסביר את הצלחת הסרט

בכתבת הקוריאה טיימס מ-21 במרץ (עפ"י יונהאפ)
Exhuma movie director Jang Jae-hyun Korean film director ג'אנג ג'ה היון במאי הסרט "קללת הקבר"
ג'אנג ג'ה היון Jang Jae-hyun 장재현 במאי הסרט "קללת הקבר" (Jang Jae-Hyun @ "The Priests" screening (photo by AsianWiki CC BY-NC-ND 3.0))
"למען האמת, אני עדיין מרגיש קצת מבולבל בעצמי", אמר הבמאי.

הוא סיפר שניסה ליצור סרט משעשע כדי למשוך את הקהל חזרה לבתי הקולנוע, במיוחד לאחר המכה הקשה שספגה תעשיית הקולנוע בתקופת הקורונה.

לדבריו, ההפקה התרחשה לפני פחות משנתיים בשיאה של המגיפה:

"יותר מכל, רציתי לעשות סרט שכיף לצפות בו בתוך האווירה הקודרת של המגיפה."

ג'אנג ג'ה היון, שגם כתב את התסריט לסרט, סיפר גם על תהליך הכתיבה:

"כשכתבתי את התסריט, דמיינתי את עצמי לא פעם יושב בתיאטרון. יצרתי את הסרט מתוך מחשבה על ההנאה של הקהל, בהתחשב בהנאה שהם יפיקו מצפייה. אני מאמין שהקהל אולי השתוקק לחוויה קצת תיאטרלית."

מעריצי הסרט טבעו כינוי לארבעת שחקני הסרט, וכינו אותם "מְיוֹ-וֶונגֶ'רס": שילוב של "מיו" (קבר) מהשם הקוריאני של הסרט "פאמְיוֹ" 파묘 ו"וונג'רס" משמו של שובר הקופות ההוליוודי "האוונג'רס", המדגיש את הכימיה המושלמת בין השחקנים ואת חיבת הקהל לדמויות.


הבמאי סיפר כי שם לב לשינוי בהתנהגות הצופים, והבחין כי כיום הם נוטים לצפות באותו סרט מספר פעמים כדי לדון ולחקור בהיבטים שונים שלו בפורומים מקוונים. הוא התייחס לתרומתם של השחקנים והעומק הרגשי שהם מביאים לסרט, ואף לא שלל סרט המשך עם אותו צוות שחקנים:

"אני חושב שהלב של הסרט טמון בפאתוס שמעביר צוות השחקנים. הסרט באמת הוליד את 'מְיווֶנְגֶ'רס'".

(1)

השחקן לי דו-היון שיתף את התובנות שלו לגבי האתגרים וההתרגשות שחווה בעת ששיחק בסרט "קללת הקבר", שהוא הסרט הראשון בו שיחק

הריאיון שפורסם בקוריאה טיימס ב-10 במרץ ע"י הכתבת אי גיו-רי (Lee Gyu-lee) נעשה בכתב, שכן לי דו היון משרת כעת בשירות החובה הצבאי שלו עד מאי 2025.

"בזמן הצילומים של 'קללת הקבר', הבמאי והשחקנים היו אומרים לי, 'בזמן המשחק אתה צריך לזכור את העובדה שזה יוצג על גבי מסך גדול'. במובן מסוים, זה היה אתגר משמעותי עבורי וקצת מאיים מכיוון שלא חוויתי את זה קודם לכן".

גילום דמותו של לי בבונג-גיל, שאמאן היפסטר מדור ה-Z, דרש מהשחקן לי דו-היון מהפך פיזי מוחלט, וכיסוי כל גופו בקעקועים:

"אהבתי את זה. המראה הזה גרם לי להבין צד שקיים בי שאפילו אני לא הכרתי. מההתחלה, הבמאי אמר 'אני רוצה שבונג-גיל יעשה רושם ראשוני חזק. אם זה בסדר מבחינתך, הייתי רוצה שתשתמש בפאה ותעשה קעקועים שעוטפים את הגוף שלך היטב״. וקיבלתי את זה - חשבתי: מתי תהיה לי הזדמנות לנסות דבר כזה?"
"תהליך האיפור לא היה קל... אבל הרגשתי שלגורמים חיצוניים יש תרומה משמעותית ביצירת רושם ראשוני חזק, שגם הבמאי הדגיש אותו. אז הצלחנו ליצור את דמותו של בונג-ג'יל 'המגניב באופן טבעי' ".

בניגוד למראה המרתיע של בונג-גיל, השחקן ראה אותו כדמות מאד אנושית:

מרחוק, הווא-רים ואני עלולים להיראות קצת מרדניים ומרתיעים, אך למעשה, חשבתי שהם האנשים הכי אנושיים. פירשתי וגילמתי את (בונג-גיל) כדמות עם תחושת אחריות חזקה, ולא כמי שמונעת מכסף בלבד. הוא גם עוזר להווא-רים בשמשו כאיש סודה, ובכך שהוא מטפל במשימות לא נעימות שונות".

לי סיפר שגילום שמאן, ביצוע גירוש שדים והחוויה של להיות אחוז דיבוק היה חוויה מאתגרת מאוד. ע"מ לעשות זאת למד מהסרט "הכוהנים" (2015), סרטו הקודם של במאי הסרט ג'אנג, ששימש לו כדוגמא:

"לסצנות גירוש השדים והסצנות שבהן הדמות שלי נמצאת, התכוננתי בשקידה בעזרת המורים המייעצים והשחקנית קים (גו-און). התמודדתי גם עם אתגרי משחק כמו להגיד שורות ביפנית ושינון פסוקים רוחניים בפעם הראשונה. כל סצנה של 'קללת הקבר' הייתה אתגר קשה עבורי. אבל בזכות העצות של הבמאי ושאר השחקנים, הצלחתי להציג כראוי את מה שעבדתי עליו".
“ניסיתי לקבל רמזים (כיצד לעשות זאת) מיצירותיו הקודמות של הבמאי. ב'הכוהנים', לשחקנית פאק סו-דאם יש סצינת דיבוק, וצפיתי בה שוב ושוב כדי ללמוד."

(2)

מקורות: (1) (2)

טריילר יוטיוב של קדימון הסרט "קללת הקבר" Exhuma - 파묘


המשך צפייה מהנה!

0 תגובות

Comments


מודעות

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

bottom of page